Historické pivovarské sklepy otevřeny veřejnosti

Zveřejněno: 22. 7. 2014, zapsal: Vedení infocentra, přečteno: 592x
sklepy

Hledáte, kde se v letních dnech zchladit a osvěžit? A přitom dobře pobavit? To vše nabízí nově otevřené historické pivovarské sklepy v Radnicích. Čeká vás nejen cesta za historií vaření našeho národního nápoje v tomto městě pivu zaslíbeném, ale také ochutnávka hned několika značek radnických piv.

Historické ležácké sklepy se nachází v areálu Městského pivovaru v Pivovarské ulici poblíž radnického náměstí. Pivovar byl založen r. 1517. Dle dokumentace z roku 1912 měl pivovar dvě sladovny, tři ležácké sklepy, rovněž vlastní bednárnu. Kapacita sklepů byla 2000hl piva. Vařilo se převážně desetistupňové pivo, příležitostně silnější černé pivo. Led pro pivovarské sklepy se sekal na městské nádržce. Majetkem pivovaru a zároveň města byly tři hostince. Pivovar byl zrušen během 2. světové války. V současné době město pracuje na jeho rekonstrukci. Od roku 2014 jsou návštěvníkům zpřístupněny jeho ležácké sklepy. Na prohlídku se vydáte z radnického muzea, odkud vás průvodce provede centrem města do areálu pivovaru, kde vám při prohlídce sklepů nezapomene nabídnout ochutnávku produkce současných radnických minipivovarů. Prohlídky probíhají celou letní sezónu (květen-září).